buddha
12 بهمن 1401 - 14:07

۶۵ پروژه با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظرآباد افتتاح شد

نظرآباد - استاندار البرز گفت: در اولین روز از دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۱ با حضور مسئولان ۶۵ پروژه در شهرستان نظرآباد با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر در شهرستان نظرآباد که روز چهارشنبه صورت گرفت، با اشاره به شعار روزشمار این ایام مبنی بر ۱۲ بهمن ماه روز انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، ولایت و رهبری، ضمن گرامیداشت این ایام و تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع)، افزود: همزمان با ایام دهه مبارک فجر و بمنظور گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ۴۰۴ پروژه در استان با اعتباری بیش از ۶ هزار و ۲ میلیارد تومان با اشتغال برای ۲ هزار و ۲۰۰ نفر مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: نظرآباد اولین مقصد سفرهای شهرستانی به این مناسبت بود و ۶۵ پروژه با اعتباری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال برای ۳۹۲ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.

عبداللهی گفت: از جمله این پروژه‌ها که امروز پس از حضور در گلزار شهدای نظرآباد و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، افتتاح شد سالن ورزشی یک هنرستان با اعتباری حدود ۳ میلیارد تومان، بهره برداری از مسکن محرومین در روستای خرم آباد و تقدیم اسناد مالکیت املاک روستایی با اعتبار ۲۱۵ میلیارد تومان، بهره برداری از ۴ واحد گلخانه شهرک گلخانه‌ای چوپان آباد با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان، بود.

وی افزود: همچنین امروز زنگ انقلاب همزمان با افتتاح مدرسه ۱۵ کلاسه شهید مرادخانی در نظرآباد نواخته شد.

استاندار البرز اضافه کرد: درصدد هستیم ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را با هدف مصرف بهینه آب، بهره وری، اشتغالزایی و صرفه بالای اقتصادی به گلخانه تبدیل کنیم.

وی افزود: این گلخانه‌ها که امروز در چوپان آباد نظرآباد مورد بهره برداری قرار گرفت در ۶۵ مجموعه پیش بینی شده که بخشی از آن افتتاح شد و باقی نیز به مرور زیر کشت می‌روند.

استاندار البرز گفت: دیدار با خانواده معظم شهید اسماعیل آزادفلاح و ایثارگر ۷۰ درصد کوروش محمودی، پایان بخش این حضور در نظرآباد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012821