buddha
20 بهمن 1401 - 13:13

امام جمعه سمنان: ابعاد مختلف عملیات «والفجر ۸» بازخوانی شود

امام جمعه سمنان با اشاره به نقش گردان‌های استان سمنان در عملیات «والفجر ۸» گفت: ابعاد مختلف این عملیات بازخوانی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان پیش از ظهر امروز در محفل خاطره‌گویی عملیات والفجر ۸ که با حضور جمعی از پیشکسوتان ایثار و شهادت در سمنان برگزار شد، با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم، برنامه‌ریزی برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس را ضروری دانست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه شهدای عملیات والفجر ۸ گفت: نقل خاطرات رزمندگان اسلام، انگیزه و روحیه ما را برای ادامه راه شهدای والامقام دوچندان می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه بازخوانی رویدادهای هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه سیره شهدای عظیم‌الشأن به درک بیشتر حقایق سال‌های جنگ کمک می‌کند، افزود: عملیات والفجر ۸ یکی از عملیات‌های بزرگ و پرافتخار هشت سال دفاع مقدس بود.

مطیعی با اشاره به نقش گردان‌های استان سمنان در عملیات والفجر ۸ به مسؤولیت این گردان‌ها در اجرای عملیات ایذایی اشاره کرد و گفت: هدف از انجام عملیات‌های ایذایی در عملیات والفجر ۸ ایجاد اختلال در محاسبات نظامی دشمن بود که این هدف با درایت رزمندگان استان سمنان به‌خوبی محقق شد.

وی ادامه داد: نقش اطلاعات عملیات نیز در این عملیات نقشی بی‌بدیل و تاریخی بود؛ چراکه دشمن تا هنگام عملیات از محورهای مهم آن اطلاع نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با یادآوری فداکاری شهید کیومرث نوروزی در این عملیات گفت: شهید نوروزی در جریان عملیات والفجر ۸ بارها از خداوند طلب شهادت کرد که در نهایت نیز به این آرزو دست یافت.

مطیعی با بیان اینکه فضای جبهه‌ها آن‌قدر معنوی بود که همه رزمندگان به شهادت یاران خود غبطه می‌خوردند، خاطرنشان کرد: امروز میراث‌دار خون مطهر شهدا هستیم و باید به وظیفه خود برای تداوم این مسیر نورانی عمل کنیم.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029461