buddha
05 بهمن 1401 - 09:00

بسیجی‌ها 55 واحد مسکونی محرومان شاهرودی را بهسازی کردند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود گفت: تاکنون 55 واحد مسکونی در شهرستان توسط گروه‌های جهادی بهسازی و مرمت شده است و در دهه فجر نیز 30 واحد مسکونی دیگر انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، سرهنگ محمد خوش‌قدم، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود صبح امروز در نشست قرارگاه محرومیت‌زدایی و سازندگی و مجمع جهادی شهرستان شاهرود در تالار ولایت فرمانداری این شهرستان، با بیان اینکه فرماندار ریاست این قرارگاه و بسیج سازندگی سپاه دبیری آن را بر عهده دارند، اظهار کرد: این قرارگاه کار خود را در سه عرصه آغاز کرده است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از 20 میلیارد ریال کمک از محل قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در این راستا هزینه شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود افزود: علاوه بر این، در دو ماه اخیر بیش از پنج هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شده است.

خوش‌قدم گفت: در حوزه آب‌رسانی، کارهای مهمی در مناطق محروم طرود و خارتوران به انجام رسیده و یک هزار تن قیر رایگان نیز توزیع شده است.

وی به ایجاد دهکده اقتصاد مقاومتی در منطقه قطری بخش بسطام و فعالیت 270 گروه جهادی در شهرستان شاهرود اشاره کرد و گفت: در دهه مبارک فجر می‌توانیم از این گروه‌ها در راستای محرومیت‌زدایی و امیدآفرینی در جامعه استفاده و از آن‌ها پشتیبانی و حمایت کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود به ایجاد چهار کارگاه اشتغال‌زایی قالی‌بافی و خیاطی در این شهرستان اشاره کرد و خواستار حمایت دستگاه‌های اجرایی در راستای این امر و تسهیل در فعالیت‌های آنان شد.

خوش‌قدم به قرارگاه عملیاتی- پهنه‌ای- جهادی در راستای اجرای برنامه‌های گروه‌های جهادی اشاره و بر اثرگذار بودن آن در راستای محرومیت‌زدایی و سازندگی تأکید کرد.

وی گفت: تاکنون بالغ بر 55 واحد مسکونی در شهرستان توسط گروه‌های جهادی بهسازی و مرمت شده است و در دهه فجر نیز 30 واحد مسکونی دیگر آماده بهره‌برداری توسط گروه‌های جهادی خواهد شد.

پایان پیام/74036/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 996473