buddha
12 بهمن 1401 - 19:06

برگزاری ۲۰ مورد برنامه فرهنگی هنری همزمان با دهه فجر در زنجان

زنجان-رئیس حوزه هنری زنجان گفت: بیش از ۲۰ مورد برنامه فرهنگی هنری به مناسبت گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزری مهر، امیر نعمتی روز چهارشنبه با پاسداشت چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدای انقلاب در تشریح برنامه‌های ایام دهه‌فجر گفت: در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی‌هنری مطلوب جلسات هم‌اندیشی و هم‌فکری متعددی با مسئولین واحدهای تخصصی برگزار گردید که ماحصل برگزاری این جلسات تدارک و برنامه‌ریزی بیش از ۲۰ مورد برنامه فرهنگی هنری به مناسبت گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر برگزار می شود.

نعمتی با اشاره به شعار چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب؛ «ایران استوار ۴۴ سال افتخار»، گفت: حوزه هنری به‌عنوان یکی از نهادهای فرهنگی‌هنری انقلاب اسلامی، تبیین و تبلیغ مفاهیم انقلابی و اسلامی با استفاده از ابزار هنر در کنار کشف و تربیت استعدادهای هنری و تولید آثار فاخر از اهداف و رسالت‌های این نهاد فرهنگی‌هنری انقلاب‌اسلامی در کشور است.

وی به برگزاری مراسم شب شعر، عصرانه هنری با حضور کنشگران هنر انقلاب‎اسلامی و دیدار با هنرمند ماه بهمن اشاره کرد و خاطرنشان شد: افتتاح «سومین دوره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» از ویژه برنامه‌های این ایام است که امسال نیز طبق سال گذشته سومین دوره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با هدف کشف استعدادهای دانش‌آموزی و بچه‌های مسجدی برگزار خواهد شد. در این میان ۲۰ گروه تئاتر از گروه‌های مسجدی از ماه‌های گذشته در مساجد شهر زنجان در حال تمرین و آمادگی هستند.

وی با اشاره به مسجد حضرت ولیعصر (عج) به عنوان یکی از پایگاه‌های تأثیرگذار در وقایع انقلاب زنجان، یادآور شد: حوزه هنری زنجان برای چهارمین سال متوالی در نظر دارد شب خاطره مسجد حضرت ولیعصر (عج) را با حضور فعالان و کنشگران انقلابی که در سال‌های انقلاب ۵۷ نقش بسزایی داشته‌اند، برگزار نمایند.

رئیس حوزه هنری زنجان گفت: رونمایی و اکران فیلم مستند «مسجد ولیعصر (عج)» در قالب فیلم مستندروایی از اماکن تاریخی و تأثیرگذار در وقوع اتفاقات و رویدادهای انقلابی در آن دوران و پرداختن به نقش مؤثر اقشار و طیف‌های مختلف، تولید و رونمایی از قطعه موسیقی «پاینده ایران» و رونمایی از کتاب‌های تصویرسازی «لطف خورشید» و «فصل لبخند» ویژه گروه کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های فرهنگی هنری است.

نعمتی گفت: برگزاری نشست «بررسی و تحلیل پژوهشی بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها و متن شعارهای انقلابی»، کارگاه نقد کتاب و کارگاه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و خاطره‌گویی وقایع انقلاب توسط فعالان انقلاب اسلامی زنجان و اعزام خاطره‌گو به مساجد اعتکاف و زندان از دیگر برنامه فرهنگی‌هنری این ایام است.

رئیس حوزه هنری زنجان با تأکید بر لزوم فضاسازی شهری و تولید آثار هنرهای تجسمی بمناست ایام دهه فجر اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌هایی مجازی و میدانی سیار از آثار تجسمی عکس، پوستر، اسناد و روزنامه‌هایی با موضوع رویدادها و وقایع انقلاب‌اسلامی در مدارس و حاشیه برنامه‌های فرهنگی هنری از جمله برنامه‌های واحد هنرهای تجسمی است که عموم دانش‌آموزان، مخاطبین و هنرمندان می‌توانند به‌صورت حضوری می‌توانند از این محتوا بهره‌مند شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013558