buddha
20 بهمن 1401 - 09:47

پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در مازندران

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه ‌توانمندسازی و اشتغالزایی هدف اساسی کمیته امداد است، گفت: در دولت سیزدهم ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حجت‌الاسلام بشیر‌عالیشاه مدیرکل کمیته امداد مازندران راهکار توانمند سازی مددجویان را ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت:از آغاز دولت سیزدهم 1400 نفر از آموزش‌های کسب و کار بهره‌مند شدند.

وی افزود: تاکنون  16000 نفر تسهیلات اشتغالزایی به ارزش بیش از 900 میلیارد تومان دریافت کردند.

وی همچنین به اهدا 9300 دستگاه لوازم ضروری زندگی به مددجویان اشدره کرد و گفت چهار برابر مازاد بر الزامات کمیته امداد لولزم خانگی تهیه شد و در اختیار مددجویان قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران ارائه خدمات درمانی را بخش دیگری از خدمات امداد برشمرد و تصریح کرد: این خدمات درمانی  به 7300  مددجو ارائه شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران به تعداد دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته اشاره کرد و با بیان اینکه 14000 نفر زیر پوشش خدمات آموزشی در مقاطع مختلف هستند یادآور شد: 1600 دانشجو و نیز زیر پوشش امداد قرار گرفتند و کمک هزینه تحصیلی به صورت مستقیم در دو مرحله به حساب دانش‌آموزان و دانشجویان واریز می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:از آغاز به کار دولت سیزدهم تا‌کنون  2900 نوعروس با جهیزیه ای بالغ بر 40 میلیون تومان برای هر نفر و ارائه آموزش‌های ویژه زوج‌های جوان روانه خانه بخت شدند.

برگزاری آموزش‌های مهارت‌های زندگی در جهت ارتقاء بینش اسلامی‌، دینی و فرهنگی خانواده‌ها بخش دیگر اقدامات کمیته امداد مازندران بوده و  29000 نفر نیز از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

وی تأمین سرپناه مطمئن و فراهم کردن محلی امن برای آسایش خانوادهای تحت حمایت را  اولویت اساسی در امداد دانست و افزود: برای 6000  نفر احداث مسکن صورت گرفت و به 12000 نفر در دو مرحله اجاره بهاء مسکن پرداخت شد.

حجت‌الاسلام عالیشاه خاطرنشان کرد: تاکنون هزینه ای بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال به خانواده‌های تحت حمایت خدمات ارائه شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028958