buddha
07 دی 1401 - 14:46

حماسه نهم دی‌ روز عید بصیرت ملت انقلابی ایران بود

مدیر سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه گفت: حماسه نهم دی‌ماه سال ۸۸ روز عید بصیرت ملت انقلابی ایران اسلامی بود و در واقع روز حمایت مردم از حاکمیت قانون بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، رسول بهرامی‌پور مدیر سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه امروز در نشست هم‌اندیشی حقوق‌دانان بسیجی با موضوع بررسی ابعاد حقوقی فتنه ۸۸، اظهار داشت: در فتنه ۸۸ عده‌ای از نابالغان سیاسی به دنبال ایجاد بدعت‌های ننگین در کشور و ناکارآمد جلوه دادن نظام و انقلاب و حاکمیت قانون بودند که با حضور مقتدرانه مردم در صحنه، توطئه آنان به شکست انجامید.

وی با بیان اینکه عده‌ای عملیات دشمن در داخل را رمز تقلب برنامه‌ریزی و اجرا می‌کردند، افزود‌: خود آن‌ها هم می‌دانستند که تقلب در نظام انتخاباتی ایران از اقدامات غیرممکن است ولیکن به خاطر اجرای برنامه از پیش تعیین شده خود بر طبل تقلب در انتخابات کوبیدند و عده‌ای فریب خورده را در داخل نیز با خود همراه ساختند. با این وجود به مقصود خود نرسیدند. 

مدیر سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه با بیان لزوم بررسی ابعاد حقوقی فتنه ۸۸، عدم تمکین از قانون، قانون‌گریزی، تشویش اذهان عمومی، فریب مردم، تخریب و غارت، اقدام تبلیغی علیه نظام و انقلاب را  از مصادیق قانون شکنی این جماعت دانست. 

وی خاطرنشان کرد: به لطف الهی و بصیرت مردم، حماسه نهم دی‌ماه سال ۸۸ روز عید بصیرت ملت انقلابی ایران اسلامی بود و در واقع روز حمایت مردم از حاکمیت قانون بود.

بهرامی‌پور یکی از رسالت‌های حقوق‌دانان بسیجی و انقلابی را در عرصه جهاد تبیین، روشنگری ابعاد حقوقی فتنه ۸۸ دانست و افزود: تخلفات، قانون شکنی‌ها و جرائم سنگین وقایع فتنه ۸۸ باید به تفصیل بیان شود تا آیندگان در مورد این اقدامات مدافعان دروغین حقوق ملت قضاوت کنند و عملکرد و رفتار منافقانه مباشران، شرکا، معاونان و مسببان فتنه ۸۸ هیچگاه  به فراموشی سپرده نشود.

گفتنی است، در این نشست حقوق‌دانان بسیجی به بیان دیدگاه‌های حقوقی خویش در خصوص ابعاد حقوقی فتنه ۸۸ پرداختند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 940606